Rubriky
Uncategorized

Příručka pro začínající a věčně začínající kaktusáře

Příručka pro začínající a věčně začínající kaktusáře,

ze které se ale stejně nic nového nedozvíte.

Úvod

Často slýchávám otřepané, ale vcelku pravdivé „Koupíš si dům, ale nekoupíš domov“. Po létech života s kaktusy přidám „Koupíš si kaktus, ale nekoupíš bičík, co tě bude prohánět, aby vám oběma bylo dobře“. Když dostane kaktus Velký šéf, položí jej na stůl, nejlépe mezi dvě obrazovky jako by to bylo skleněné těžítko. Nevím, jestli se zamyslí, až rostlina zestárne předčasně jako jeho huba. Když kaktus dostane přemýšlivec, nedá mu spát, proč na tom hloupém místě rostlina zestárla jako šéfova huba a začne se pídit jak o rostlinu pečovat. Když dostane kaktus člověk, co má cit vrozený, ten co pouští sednout babky v tramvaji, nikdy jej neumístí na hloupé místo jako Velký šéf. Proto, když nemáte možnost položit kaktus jinam než na hloupé místo, raději jej darujte a nestaňte se bezcitní jako Velký šéf.

Kaktus, nebo bůček?

Až tě jednou dají vybrat, jestli k svátku kaktus nebo bůček z udírny, neváhej a řekni kaktus. Tak máš šanci, že se opravdu zamiluješ. I do bůčku se dá zamilovat, jenomže s bůčkem sedneš k televizi a vysedíš si cukrovku druhého typu.

Světlo, teplo, voda,
tohle hudební trio,
které přehrává překrásný part z pera a z duše neznámého mistra, neradím nikomu narušit. Pořádně se zaposlouchejte do jeho harmonie. Pak pochopíte mnoho věcí. I to, že světlo hraje pro naše pěstování první housle a je nám nejvzácnější. Vody máme dostatek. A tepla? Tak nějak.

Světlo Jaro
Teplo Léto

Voda Zimoviště

Hygiena při opylování
kaktusů! Hygiene in the pollination
cactus!
Skleníky Pařeniště Volná kultura
Substrát Květináče Přesazování

Echinocactus Uebelmania
Echinomastus Ariocarpus
Astrophytum Sclerocactus
Ferocactus Thelocactus
Lobivia Copiapoa

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *